Virtualni državni kviz

Letošnji državni gasilski kviz za mlade gasilce je bil izpeljan v virtualni obliki, saj epidemiološke razmere drugačne oblike niso dovoljevale. Te aktivnosti smo se kot edini v naši občini, udeležili tudi v našem društvu. Mladi gasilci in mentorji so tako preverili med seboj kakšno teoretično znanje o gasilstvu imajo. Virtualni kviz je potekal v spletnih učilnicah, kjer je večinoma sledil konceptu vprašanj “običajnega” kviza, sta pa bili dodani tudi dve nekoliko drugačni nalogi “spomin” in “poveži slike”.

Virtualnega kviza, ki je potekal od petka, 12 marca, do nedelje, 21. marca ter je bil ne tekmovalnega značaja, se je udeležilo kar 883 mladih gasilcev in njihovih mentorjev. Sodelovalo je 66 cicigasilcev, 271 pionirjev, 327 mladincev, 102 pripravnika in 117 mentorjev. Iz PGD Vinska Gora je sodelovalo 15 mladih in 2 mentorja.