Gasilec = MULTIPRAKTIK

Časi, ko so se gasilci posvečali samo gašenju, so že zdavnaj minili. Ognju so se namreč v preteklosti priključile številne druge nesreče in ogrožanja, od poplav, neurij, prometnih nesreč, epidemij, terorizma, nevarnih snovi in še kaj. Gašenju so se tako priključila tehnična reševanja, prva pomoč in ostale vrste intervencij. Gasilec sedanjosti mora zato poznati številna strokovna področja in ni kar tako nekdo rekel, da mora gasilec obvladati vsaj 20 različnih poklicev (strojnik, električar, dimnikar, tesar, gozdar, kemik, živinozdravnik, psiholog, poklicni voznik, pravnik…).

Tudi zato se ves čas usposabljamo na drugih, ne tako gasilskih področjih. Varno vožnjo smo že omenili, nevarne snovi tudi. V zadnjem letu pa posvečamo pozornost tudi delu na strehah (po neurjih), tako z nakupom opreme, kot z pridobivanjem znanja. Zato se je v sredo, 27.3.2019, 14 gasilcev naše občine (DVA IZ NAŠEGA DRUŠTVA) udeležilo tečaja varno interventno delo na strehi, ki je potekalo v Ljubljani. gre za drugo skupino in imamo sedaj v vsakem PGD v občini 4 usposobljene gasilce, ki lahko znanje širijo med kolegice in kolege. tečaj je izvedlo podjetje INŠTITUT VERTIKALA.